Drukuj Powrót do artykułu

Kalisz: śniadanie wielkanocne na Rynku

31 marca 2018 | 14:41 | ek | Kalisz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Ewa Kotowska-Rasiak

Na nadchodzące święta Zmartwychwstania Pańskiego życzę jedności, abyśmy nie czuli się samotni – mówił bp Edward Janiak podczas śniadania świątecznego na kaliskim Rynku. Biskup kaliski pobłogosławił potrawy wielkanocne i wspólnie z zebranymi zasiadł do stołu.

Biskup kaliski podkreślał, że dzięki wielu ludziom udaje się zdziałać dużo dobra. – Bogu dzięki, że są dobrzy ludzie, którzy dzielą się swoim sercem, czasem, a jak trzeba to kromką chleba. Bądźmy wdzięczni za każdy gest dobroci. Nawet wtedy, kiedy nie mamy nic do dania, to możemy dać dobre słowo, uśmiech, odwiedzić chorego – przekonywał bp Janiak.

Podziękował władzom miasta, dyrektorowi Caritas i osobom, które na co dzień angażują się w pomoc ludziom potrzebującym. Życzenia złożył także prezydent Kalisza.

Po modlitwie wszyscy zostali zaproszeni na uroczyste śniadanie, na którym nie zabrakło żurku, białej kiełbasy, szynki, jajek, bigosu oraz wielkanocnego ciasta.

Jak podkreśla biskup kaliski pomoc drugiemu człowiekowi nie jest okazywana okazjonalnie na święta, ale przez cały rok. – To nie tylko chodzi o same święta, ale chodzi o wrażliwość na co dzień na biedę ludzką, chorobę, starszego człowieka. Pan Jezus powiedział, że zawsze biednych będziemy mieć wokół siebie i to jest sprawdzian dla nas, czy potrafimy stanąć na wysokości zadania, aby ci ludzie nie czuli się opuszczeni, samotni. Bardzo często jest tak, że są oni dotknięci chorobą alkoholową czy nieszczęściem życiowym i nie potrafią sobie sami poradzić. Dobrze, że jest coraz więcej ludzi, którzy okazują dobroć – powiedział w rozmowie z KAI bp Janiak.

Dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej ks. Jacek Andrzejczak zaznaczył, że po zakończeniu wielkanocnego śniadania na kaliskim Rynku potrawy zostaną dostarczone do osób, które nie mogły przybyć, a więc chorych, często sparaliżowanych.

Ponadto dla podopiecznych kaliskiego Domu Caritas przygotowano 1000 paczek z artykułami spożywczymi.

Już po raz trzeci organizatorami śniadania wielkanocnego byli: Miasto Kalisz, Caritas Diecezji Kaliskiej, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.