Drukuj Powrót do artykułu

Kalwaria Pacławska: aktorzy, dziennikarze, podróżnicy i muzycy na 30. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych

27.06.2017 , pab, Kalwaria Pacławska, 27-06-2017 Ⓒ ℗

„Perspektywa” – to hasło tegorocznego 30. Franciszkańskiego Spotkania Młodych (FSM). Odbędzie się ono w dniach 23-29 lipca w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Wśród zaproszonych gości znaleźli się aktorzy, dziennikarze, podróżnicy i muzycy.

Jak mówią sami organizatorzy, hasło spotkania ma wielorakie znaczenie. – W kontekście 30. spotkania bracia franciszkanie zachęcają nas do spojrzenia wstecz i zobaczenia, jak Bóg prowadził to dzieło przez trzydzieści lat. W szerszym spojrzeniu hasło ma zachęcić wszystkich uczestników, by Kalwaria stała się dla nich górą, z której mogą spojrzeć z perspektywy na swoje dotychczasowe życie, obecność Boga w nim i na drogę, którą chcą dążyć dalej – mówi Marta Górka, rzecznik prasowy FSM.

Na 30. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych będzie można spotkać m.in.: podróżnika Jana Melę, dziennikarzy – Marcina Jakimowicza, Tomasza i Małgorzatę Terlikowskich, abp. Stanisława Jamrozka, kompozytora Macieja Sikorskiego, aktora Marcina Kwaśnego.

Tradycją FSM-ów jest czas na zabawę i koncerty. W tym roku na scenie FSM-u staną: Bethel, Boguchwała, A&D, Fleurdelis, Fioretii oraz Schola FSM.

Na tegorocznym Spotkaniu odbędą się obchody Franciszkańskich Spotkań Młodych, które będą mieć miejsce w piątek 28 lipca. Planowane są: msza dziękczynna, koncert Scholi FSM składającej się z muzyków wszystkich Spotkań, piknik oraz wiele atrakcji. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkie osoby, które miały okazję uczestniczyć we Franciszkańskich Spotkaniach Młodych.

30. FSM rozpocznie się Mszą świętą o 18.00 w niedzielę 23 lipca, a zakończy w sobotę 29 lipca. Większość uczestników znajdzie zakwaterowanie na polu namiotowym. Wszystko będzie się działo w Kalwarii Pacławskiej – malowniczej miejscowości oddalonej 25 km od Przemyśla.

Pierwsza edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych odbyła się w 1988 r. FSM ma charakter religijny. Organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.