Kalwaria Pacławska: Pielgrzymka Rycerstwa Niepokalanej
07 sierpnia 2011 | 17:25 | pab Ⓒ Ⓟ
Ok. 1,5 tysiąca osób zgromadziło się dzisiaj w sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej na II Diecezjalnej Pielgrzymce Rycerstwa Niepokalanej do sanktuariów maryjnych w archidiecezji przemyskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Ducha nie gaście”. Mszy św. przewodniczył bp Adam Szal.
Kazanie wygłosił ks. prałat Zbigniew Suchy, redaktor naczelny „Niedzieli Przemyskiej”. Stwierdził, że słowa „Ducha nie gaście” powinny stać się dla Rycerzy Niepokalanej drogowskazem na najbliższy rok. „To co dominuje we współczesnym człowieku to zgaszenie ducha, poczucie, że nic się nie da zrobić. Żebym ja się zbawił, a świat – trudno – idzie ku przepaści, ja się nie będę nim zajmował. To jest największa pokusa: zgasić ducha” – mówił ks. Suchy.
Stwierdził, że członkowie Rycerstwa Niepokalanej nie mogą zamykać swojej wiary tylko w sferze prywatnej. „Musimy wyjść ku światu, świadomi słów Jezusa: nie bójcie się, to Ja jestem. Ale najpierw musimy obudzić gorącość ducha, która byłaby motywem działania. Rycerz Niepokalanej musi się zdekonspirować, powiedzieć: Tak jestem rycerzem Maryi” – powiedział kaznodzieja.
Wzywał również zebranych do pomocy kapłanom w ich pracy. „Ilu jest księży psychicznie wypalonych, ponieważ zostali sami na wyspie walki o dusze. Bo rodziny już są niezainteresowane. Chętnie przystępują do akcji pogardzania katechetą” – nie krył smutku ks. Suchy.
Zachęcał Rycerzy Niepokalanej do pierwszopiątkowych postów o chlebie i wodzie w intencji tych, którzy odchodzą od wiary i którym jest ona obojętna.
Na uroczystości w Kalwarii Pacławskiej obecny był także o. Ryszard Żuber z Niepokalanowa, prezes narodowy Rycerstwa Niepokalanej.
Rycerstwo Niepokalanej (MI – Militia Immaculatae) – to ruch maryjno-apostolski, którego założycielem jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Jego istotą i podstawowym zadaniem jest osobiste oddanie się Niepokalanej. Ma ono cel apostolski – pogłębienie świadomego i odpowiedzialnego życia chrześcijańskiego, nawrócenie i uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.