Drukuj Powrót do artykułu

Kampus JPII na bis

01.04.2017 , kjk, Sosnowiec, 23-25 czerwca 2017 Ⓒ ℗

Rozpoczęły się przygotowania do „Kampusu JPII na bis” czyli Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej. Czerwcowe wydarzenie będzie częścią obchodów 25-lecia diecezji sosnowieckiej i kontynuacją Światowych Dni Młodzieży.

W 2016 roku młodzież przez tydzień „obozowała” w szkołach Jerzmanowic i Przegini, uczestnicząc w nabożeństwach, katechezach i koncertach. Stamtąd dojeżdżali też na spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie. – Pomysł chwycił, dlatego pojawiły się natychmiast oddolnie sugestie, by go kontynuować – opowiada ks. Sławomir Woźniak, organizator spotkania.

„Kampus JPII” będzie miał miejsce od 23 do 25 czerwca. O wydarzeniu dowiedzą się także uczniowie podczas lekcji religii na wszystkich poziomach edukacji, a także w ramach specjalnie przygotowanych konkursów. – Ukazała się książka z konspektami katechez tematycznych na wszystkie poziomy edukacji, która właśnie trafiła do proboszczów i katechetów – mówi ks. Michał Borda z Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. – Jest to dar dla diecezji od kieleckiego wydawnictwa Jedność – dodaje.

O jerzmanowickim obozie na bieżąco informować będzie również Strona Młodych Diecezji Sosnowieckiej (www.smds.pl), która właśnie pojawiła się po gruntownej metamorfozie w sieci. Strona przystosowana jest także od odczytu na urządzeniach mobilnych i stale będzie rozbudowywana.

Finałem obchodów 25 – lecia diecezji sosnowieckiej będą uroczystości na Placu Papieskim, podczas których diecezja świętować będzie wraz z miastem Sosnowiec, wspominającym 115. rocznicę nadania praw miejskich. Po Mszy św., odprawianej przez biskupa sosnowieckiego, rozpocznie się koncert Piotra Rubika “Santo Subito”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.