Drukuj Powrót do artykułu

Joaquín Navarro-Valls człowiekiem zaufania i wiary

06.07.2017 , Kraków / md / bd, wer Ⓒ ℗

Sample Fot. Damian Klamka / East News

Joaquín Navarro-Valls był człowiekiem zaufania i wiary, z którym Papież dzielił i omawiał wiele spraw ważnych dla życia Kościoła oraz troskę o świat – napisał kard. Stanisław Dziwisz w komunikacie po śmierci wieloletniego rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej. Długoletni sekretarz św. Jana Pawła II podkreślił, że zmarły był bliskim, wiernym i kompetentnym współpracownikiem polskiego papieża.

„Z głębokim bólem oraz chrześcijańską nadzieją przyjąłem informację o odejściu do Domu Ojca doktora Joaquín Navarro-Vallsa, bliskiego, wiernego i kompetentnego współpracownika papieża Jana Pawła II” – napisał kard. Dziwisz.

Czytaj także: Zmarł Joaquín Navarro-Valls

W przekazanym mediom komunikacie dawny sekretarz papieża Polaka podkreślał wielkie doświadczenie dziennikarskie zmarłego wczoraj w wieku 80 lat rzecznika prasowego i dyrektora biura prasowego Stolicy Apostolskiej. „Wielokrotnie wspominał swoje pobyty jako korespondent w Polsce. Odznaczał się głębokim życiem duchowym oraz pełną oddania służbą Ojcu Świętemu i Kościołowi powszechnemu, co realizował jako numerariusz Opus Dei oraz rzecznik i dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej” – wspominał hierarcha.

„Był człowiekiem zaufania i wiary, z którym Papież dzielił i omawiał wiele spraw ważnych dla życia Kościoła oraz troskę o świat. Nie mam wątpliwości, że ze św. Janem Pawłem II łączyła go nie tylko współpraca, ale również przyjaźń” – zaznaczył.

Kard. Dziwisz zapewnił o swojej modlitewnej wdzięczności za dzieło życia śp. Joaquína Navarro-Vallsa i powierzył go Bożemu Miłosierdziu.

Wersja do druku

Przeczytaj także

06 lipca 2017 11:09

Fotograficzna niespodzianka na rocznicę ŚDM Kraków 2016

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.