Drukuj Powrót do artykułu

Kard. Dziwisz zachęca do wsparcia Caritas jednym procentem

21 kwietnia 2009 | 15:10 | maj Ⓒ Ⓟ

Do przekazania 1 proc. podatku na rzecz krakowskiej Caritas zachęca metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Podkreśla, że jest to instytucja otaczająca opieką licznych potrzebujących, a także kształtująca postawy młodych w duchu wyobraźni miłosierdzia.

„Caritas Archidiecezji Krakowskiej – instytucja charytatywna Kościoła Krakowskiego – jest organizacją pożytku publicznego, świadczącą pomoc bardzo szerokim kręgom potrzebujących. Dzięki sieci swoich placówek, pracownikom i wolontariuszom co roku otacza opieką setki rodzin i dzieci, chorych, starszych i niepełnosprawnych” – pisze kard. Dziwisz w liście opublikowanym na stronie diecezjalnej Caritas.

“Dzieci i młodzież uczy aktywności i bezinteresownej pomocy w duchu «wyobraźni miłosierdzia», o którą prosił Sługa Boży Jan Paweł II. Gorąco zachęcam do wsparcia Caritas Archidiecezji Krakowskiej poprzez przekazanie jej 1 procenta swojego podatku. Pomożemy w ten sposób ubogim i cierpiącym, korzystającym z opieki Caritas” – podkreśla.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.