Drukuj Powrót do artykułu

Kard. Maradiaga zaprzecza stawianym zarzutom

28 grudnia 2017 | 12:48 | Watykan / KAI/RV / mip Ⓒ Ⓟ

Kard. Oscar Rodriguez Maradiaga w który tuż przed Świętami został oskarżony przez jeden z włoskich tygodników o poważne malwersacje finansowe i przyjmowanie horrendalnego comiesięcznego wynagrodzenia z Katolickiego Uniwersytetu Hondurasu, w telefonicznej rozmowie z papieżem Franciszkiem zaprzeczył wszystkim stawianym zarzutom.

Purpurat zaznaczył, że pieniądze trafiają na konto archidiecezji i służą utrzymaniu seminarzystów i ubogich księży. Zapewnił też, że w zarządzaniu finansami Kościoła panuje absolutna przejrzystość.

Kardynał poinformował też media o telefonie od Franciszka, który wyraził ubolewanie z powodu doznanych przez niego krzywd. „Niczym się nie przejmuj” – miał mu powiedzieć papież.

Czytaj także: Śledztwo w sprawie kard. Rodrígueza Maradiagi

Kard. Maradiaga jest jednym z najbliższych współpracowników Ojca Świętego. Od niemal 5 lat koordynuje pracę Rady Kardynałów, która pomaga Franciszkowi w reformie Kurii Rzymskiej i Kościoła.

Jako arcybiskup honduraskiej stolicy jest on kanclerzem tamtejszego uniwersytetu katolickiego.

Wersja do druku

Przeczytaj także

28 grudnia 2017 05:30

Dziś rozpoczynają się Europejskie Spotkania Młodych

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.