Drukuj Powrót do artykułu

Kard. Nycz kibicował polskim skoczkom

28 stycznia 2018 | 20:18 | Zakopane / jg / mip Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Wśród kibiców pod Wielką Krokwią byli hierarchowie kościelni: metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz bp pomocniczy archidiecezji warszawskiej, Rafał Markowski.

– Zawsze wybieram się do Zakopanego w dniach, w których odbywa się konkurs Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Jak zawsze świetna atmosfera, a to że nie zawsze udaje się wygrywać polskim orłom to już sprawa drugorzędna – mówił kard. Nycz.

Pod Wielką Krokwią wśród kibiców był także biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski.

Polskim zawodnikom kibicował również prezydent RP Andrzej Duda. – Nie zawsze wszystko nam wychodzi, tak jakbyśmy chcieli. Wierzę w to, że nasi skoczkowie świetnie sobie poradzą na zbliżającej się olimpiadzie, która jest przed nami. Polska reprezentacja w skokach narciarskich jest przecież w świetnej formie – podkreślał prezydent Andrzej Duda.

Czytaj także: Ojciec Kamila Stocha: syn nie manifestuje swojej wiary

– Nie wyobrażam sobie, żeby mnie tutaj zabrakło. Przychodziłam tutaj od wielu już lat, także w roli lekarza w ramach opieki medycznej. Modliłam się też, aby nikomu nic się nie stało – mówiła z kolei Lucyna Galica-Jurecka, znana lekarka z Zakopanego.

Na trybunach zasiedli też przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, władze samorządowe, kapłani z Podhala, m.in. ks. proboszcz Jan Karlak, proboszcz papieskiej parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

W konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem to Stefan Hula z polskich zawodników uzyskał najlepszy wynik, był czwarty. Osiągnął w ten sposób najlepszy wynik w karierze. Wygrał Anze Semenic ze Słowacji. Nasz lider nie przeszedł do drugiej serii, ostatecznie zajął 38. miejsce. Dzień wcześniej, czyli w sobotę 27 stycznia, odbył się konkurs drużynowy, w którym Polacy zajęli I miejsce. Wystąpili w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Wersja do druku

Przeczytaj także

28 stycznia 2018 14:36

Pokazał, jak powstać z upadku i żyć pełnią życia. Helena Pyz o Tomku Mackiewiczu

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.