Drukuj Powrót do artykułu

Kard. Nycz po reportażu nt. neonazistów: aż trudno sobie to wyobrazić

25.01.2018 , Warszawa / rl (KAI) / mip Ⓒ ℗

Sample Fot. KAI

Aż trudno to sobie wyobrazić – powiedział KAI kard. Kazimierz Nycz pytany o reportaż nt. neonazistów w Polsce. W sobotni wieczór stacja TVN24 wyemitowała materiał, w którym pokazano m.in. obchody rocznicy urodzin Adolfa Hitlera.

Metropolita warszawski nie chciał zbyt szeroko komentować tej sprawy, by – jak się wyraził – „nie rozpowszechniać” tego materiału. Przyznał, że reportaż oglądał. „Był to dla mnie naprawdę smutny wieczór” – wyznał kard. Nycz. Podkreślił, że zdaje sobie sprawę, iż młodzi ludzie „tacy nie są”, a grupa pokazana w reportażu to „margines”.

Kardynał podkreślił ogromną odpowiedzialność tych, którzy powinni zareagować na takie wydarzenia, jak te pokazane w reportażu. „Nie daj Boże, żeby się to wszystko nie rozszerzało, bo aż trudno sobie to wyobrazić, że można świętować coś takiego, jak to, co pokazano w materiale” – podkreślił metropolita warszawski.

W sobotę wieczorem stacja TVN24 wyemitowała reportaż zatytułowany „Polscy neonaziści”. Nagrania wykonane ukrytą kamerą pokazują m.in. odbywające się w okolicach Wodzisławia Śląskiego obchody rocznicy urodzin Adolfa Hitlera.

Wersja do druku

Przeczytaj także

24 stycznia 2018 16:54

Dziś w Kościele Dzień Islamu

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.