Drukuj Powrót do artykułu

Kard. Nycz: pontyfikat Franciszka ożywczy dla Kościoła

13 marca 2018 | 12:18 | tk | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Pontyfikat biskupa Rzymu, wybranego z kontynentu amerykańskiego, jest bardzo ożywczy dla Kościoła – ocenił kard. Kazimierz Nycz. W dniu 5. rocznicy wyboru argentyńskiego kardynała Jose Bergoglio na papieża, metropolita warszawski stwierdził, że wiele z tego co papież z Argentyny wniósł swoją posługą, pozostanie w Kościele na zawsze.

Tuż przed rozpoczęciem obrad Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie kard. Nycz powiedział dziennikarzom, że papież wniósł nowy, bezpośredni styl kontaktu z ludźmi. Zwrócił uwagę, że posługę Franciszka charakteryzuje też „ogromna wrażliwości na miłosierdzie, na ludzi z peryferii i ich ewangelizacja”. Jak dodał „to są sprawy, które niewątpliwie są domeną tego pontyfikatu”.

Dziś wieczorem polscy biskupi uczczą 5. rocznicę pontyfikatu papieża Franciszka. Wraz z nuncjuszem apostolskim abp. Salvatore Pennaccio i kard. Kazimierzem Nyczem jako gospodarzem miejsca, biskupi celebrować będą z tej okazji Mszę św. w intencji Franciszka w Świątyni Bożej Opatrzności. Eucharystia rozpocznie się o 17.30.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.