Drukuj Powrót do artykułu

Kard. Parolin spędzi Boże Narodzenie w Iraku

20 grudnia 2018 | 12:29 | st (KAI/il sismografo) / pz | Bagdad Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. World Economic Forum / Ciaran McCrickard

Jak poinformowano na stronie internetowej Patriarchatu Chaldejskiego, najbliższy współpracownik Ojca Świętego, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin spędzi Święta Bożego Narodzenia w Iraku, w dniach 24-28 grudnia. Franciszek wiele razy wyrażał swoją solidarność z prześladowanymi chrześcijanami tego kraju i zapewniał, że chętnie odwiedzi Irak, skoro będzie to tylko możliwe.

W Bagdadzie kard. Pietro Parolin spotka się z przedstawicielami rządu i, oczywiście, Kościołów Wschodu. Z patriarchą Kościoła chaldejskiego, kard. Louisem Sako będzie koncelebrował Mszę św. wigilii, o godzinie 20:30 w chaldejskiej katedrze pw. św. Józefa w dzielnicy Karrada. Przedtem kard. Parolin odwiedzi kościół katolicki obrządku syryjskiego Najświętszej Maryi Panny, gdzie w roku 2010 komando terrorystyczne, wtargnąwszy w czasie popołudniowej Mszy św. zabiło dziesiątki wiernych i dwóch księży. Sekretarz stanu będzie tam uczestniczył w obrzędzie zapalenia ognia, symbolizującym narodziny Jezusa. Następnego dnia zaplanowano wizyty kard. Parolina w miejscach symbolicznych stolicy Iraku oraz w organizacjach charytatywnych.

26 grudnia sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej pojedzie do Erbilu, gdzie spotka się z przedstawicielami rządu autonomicznej prowincji irackiego Kurdystanu i skąd wyruszy, by złożyć wizytę na Nizinie Niniwy i razem z patriarchą syryjskiego Kościoła Katolickiego, Ignacym Józefem III Younanem celebrować Mszę Świętą w mieście Qaraqosh. Będzie to jego ostatni punkt programu przed powrotem do Rzymu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.