Drukuj Powrót do artykułu

Kard. Sepe przekaże do Watykanu dossier o księżach homoseksualistach

05 marca 2018 | 07:29 | Neapol / pb (KAI) / mz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. TALYPHOTOPRESS / REPORTER

Arcybiskup Neapolu kard. Crescenzio Sepe przekaże do Watykanu liczące 1233 strony dossier o 34 księżach i 6 seminarzystach z różnych włoskich diecezji, którzy utrzymują kontakty homoseksualne, umawiając się za pośrednictwem internetu.

Dokumentację, obejmującą m.in. zapisy z czatów na komunikatorze WhatsApp i inne dowody, przekazał kurii arcybiskupiej w Neapolu Francesco Mangiacapra, były adwokat, znany dziś we Włoszech jako męska prostytutka. Zebrał on je w sieci i postanowił przekazać Kościołowi, gdyż – jak twierdzi – nie mógł znieść dłużej hipokryzji tych duchownych, którzy co innego publicznie głoszą, a inaczej sami postępują.

Czytaj także: „Małżeństwa” jednopłciowe w Polsce niedopuszczalne

Kuria arcybiskupia opublikowała 1 marca komunikat, w którym informuje, że po zapoznaniu się z dostarczonym dossier kard. Sepe stwierdził, iż nie figurują tam nazwiska z archidiecezji neapolitańskiej. Sprawa dotyczy duchownych różnych innych włoskich diecezji, dlatego hierarcha postanowił ją przekazać bezpośrednio do „odpowiednich władz kościelnych w Watykanie”.

Wskazał też na „powagę ujawnionych czynów, za które – o ile zostaną potwierdzone – ci, którzy zbłądzili muszą zapłacić i należy im pomóc odpokutować za wyrządzone zło”.

Wersja do druku

Przeczytaj także

04 marca 2018 11:30

Kapłańska pielgrzymka pokutna do Kalwarii Zebrzydowskiej

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.