Drukuj Powrót do artykułu

Kardynał z Pakistanu dziękuje Polakom za pomoc

29 października 2018 | 12:07 | BP KEP / pz | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample

Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że o nas pamiętacie – powiedział w imieniu pakistańskich chrześcijan kard. Joseph Coutts, arcybiskup Karaczi na krótkim nagraniu wideo. Słowa pozdrowień i podziękowań skierował do Polaków przed obchodzonym 28 października X Dniem Solidarności z Kociołem Prześladowanym.

Publikujemy pełną treść wypowiedzi nagranej w Watykanie, gdzie kard. Coutts przebywa ze względu na synod biskupów o młodzieży:

„Drodzy Bracia i Siostry w Jezusie Chrystusie, pozdrawiam Was wszystkich w imię naszego Pana Jezus Chrystusa. Jako kardynał z małego Kościoła w wielkim muzułmańskim państwie pragnę przede wszystkim podziękować za hojność wiernych w Polsce i za pomoc, którą nam przekazujecie oraz za Waszą modlitwę za nas. Ponieważ mamy wiele problemów i wiele trudności, aby być świadkami naszej wiary w niechrześcijańskim państwie, jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że o nas pamiętacie, i pomagacie nam w tak piękny sposób. Niech Bóg Was wszystkich błogosławi”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.