Karnawał alternatywny
13 lutego 2018 | 07:17 | Rio de Janeiro / RV / mip Ⓒ Ⓟ
Cała Brazylia przez cztery dni, aż do Środy Popielcowej żyje karnawałem. W wielu miastach zainaugurowano oficjalnie zabawy i pokazy szkół samby. Pomimo, że jest to przejaw kultury tego kraju, istnieje pokaźny procent Brazylijczyków, którzy nie utożsamiają się z karnawałem w popularnym wydaniu.
Ponieważ Brazylijczycy mają karnawałowy czas wolny, dlatego też wybierają inne formy spędzania tych dni. Wielkie miasta w tym okresie sprawiają wrażenie opuszczonych, jako, że duży procent mieszkańców wyjeżdża w góry czy nad ocean, aby z dala od zgiełku miejskiego spędzać ten czas w gronie rodzinnym, czy też w skupieniu i na modlitwie. Z każdym rokiem przybywa miejsc, a także wzrasta liczba uczestników przeżywania karnawału w duchu braterstwa, radości, tańca, wspólnej modlitwy i bez popadania w nadużycia, jakie ukazują reportaże telewizyjne.
Wzrasta zapotrzebowanie na spędzanie karnawału chrześcijańskiego. Różnorodne duszpasterstwa parafialne, ruchy kościelne czy wspólnoty zakonne organizują na terenie całej Brazylii inne formy karnawałowe, aniżeli te, które można oglądać za pośrednictwem telewizji, czy internetu.
Czytaj także: W środę Msza w intencji Tomasza Mackiewicza
W wielu miejscach wierni wyrażają swoją radość chrześcijańską uczestnicząc w rekolekcjach, dniach skupienia, spotkaniach, adoracjach Najświętszego Sakramentu czy też innych przejawach swojej duchowości.
Wierni zachęcani są do przeżywania karnawałowych dni w odpowiedzialności i dawania świadectwa, że są uczniami i misjonarzami Chrystusa.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.