Katedra polowa: adoracja w łączności z Papieżem Franciszkiem
02 czerwca 2013 | 22:17 | kos Ⓒ Ⓟ
Około stu osób uczestniczyło w adoracji Najświętszego Sakramentu w Katedrze Polowej WP w Warszawie. Dzisiejsza adoracja, to wydarzenie bez precedensu, odbyła się z inicjatywy Benedykta XVI jako jedno z ważniejszych wydarzeń Roku Wiary.
Nabożeństwo objęło wiernych skupionych na modlitwie wokół Najświętszego Sakramentu w tym samym czasie we wszystkich katedrach i wielu kościołach na świecie. Papież Franciszek postanowił zrealizować wyznaczony przez poprzednika plan i taka niezwykła, globalna modlitwa odbyła się dziś o godz. 17.00. Nabożeństwo w stołecznym kościele garnizonowym poprowadził ks. płk Robert Mokrzycki, proboszcz parafii katedralnej.
Adoracja rozpoczęła się od wystawienia przez biskupa polowego Józefa Guzdka Najświętszego Sakramentu. – Zostaliśmy wezwani słowami pieśni, aby upaść przed Tobą na kolana. Często spełniamy ten akt czci. Pragniemy, aby płynął z serca i wyrażał uznanie Twej wielkości. Nie wystarcza nam wykonane w pośpiechu przyklęknięcie. Ty jesteś godzien, aby upaść przed Tobą na kolana. Dziś czynimy to w łączności z Ojcem świętym Franciszkiem, z biskupami i kapłanami, z wiernymi, którzy we wszystkich częściach świata padają przed Tobą wyznając wiarę, że jesteś prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem. Przyjmij Wszechmocny i Miłosierny Jezu nasz hołd uwielbienia – powiedział.
Następnie ks. Mokrzycki poprowadził rozważania adoracji, na które złożyły się m. In. fragmenty listu Benedykta XVI, Porta Fidei, który wyjaśniał znaczenie ogłoszenia roku 2013 – Rokiem Wiary. Odczytane zostały intencje nabożeństwa m. In. za żołnierzy i rodziny wojskowe oraz diecezję polową. Adorację zakończyło nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa oraz błogosławieństwo udzielone przez biskupa Guzdka.
Podobne nabożeństwa odbyły się także w innych kościołach garnizonowych na terenie całego kraju.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.