Drukuj Powrót do artykułu

„Katolicka Rewolucja w Biznesie II” – konferencja w Płocku

11 czerwca 2018 | 17:47 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ

„Katolicka Rewolucja w Biznesie II. Moja Firma – Polska Sprawa” – to temat konferencji, która odbędzie się 12 czerwca w Płocku. Pomysłodawcami kolejnej z cyklu bezpłatnej tego typu inicjatywy jest Fundacja Wiara w Biznesie oraz Polska Akademia Biznesu. W gronie prelegentów znajdzie się m.in. Krzysztof Jędrzejewski – 13. najbogatszy Polak według Forbesa 2012.

Konferencja „Katolicka Rewolucja w Biznesie II. Moja Firma – Polska Sprawa” odbędzie się 12 czerwca br. na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Wydarzenie adresowane jest do osób zainteresowanych światem biznesu, gospodarką, prawem i ekonomią. Oprócz edukacji w zakresie finansów, zarządzania i ekonomii, głównym celem konferencji jest szerzenie patriotyzmu gospodarczego, etyki w biznesie oraz społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

Każdy, kto zechce skorzystać z zaproszenia na „Katolicką Rewolucję w Biznesie”, będzie mógł skorzystać z wiedzy ekspertów, którym na co dzień nieobce są problemy przedsiębiorców. Podczas konferencji głos zabiorą m.in. Tomasz Sztreker – założyciel Fundacji Wiara w Biznesie oraz Polskiej Akademii Biznesu, przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris, osoby duchowne oraz właściciele firm, którzy od lat z powodzeniem prowadzą własną działalność gospodarczą w Polsce.

„Moralność i etyka w prowadzeniu biznesu, po co firmie wartości chrześcijańskie i jak mogą one przyczynić się do większej stabilizacji oraz zwiększenia potencjału przedsiębiorstwa, jaki wpływ ma prowadzenie firmy na rozwój gospodarczy, zagadnienia finansowo-ekonomiczne, zagrożenia wynikające z przepisów prawa oraz możliwości zabezpieczenia się przed nimi – to tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone podczas konferencji” – zapowiada Tomasz Sztreker, inicjator konferencji.

Oprócz niego prelegentami będą: ks. dr Przemysław Król – sercanin, Krzysztof Jędrzejewski – 13. najbogatszy Polak według Forbesa 2012, większościowy udziałowiec Mostostal Zabrze oraz przedstawiciel Instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00. Prelekcje kolejno wygłoszą: moralność i etyka w prowadzeniu biznesu – ks. Przemysław Król (godz. 10:15-11:00); edukacja finansowa i ekonomiczna – Tomasz Sztreker (11:00-11:45); Instytut Ordo Iuris (12:15-13:00); panel dyskusyjny – ks. Przemysław Król, przedstawiciel Instytutu Ordo Iuris; Krzysztof Jędrzejewski 13:00-13:45); zakończenie – Tomasz Sztreker (13:45-14:00).

Honorowy patronat nad konferencjami objęło: Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Narodowy Bank Polski, Biskup Płocki Piotr Libera, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Udział w konferencji jest bezpłatny, zapisy przez stronę: www.konferencje.wiarawbiznesie.pl/plock/.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.