Katolik.pl ma już roczek
02 grudnia 2001 | 17:50 | per //ad, mr Ⓒ Ⓟ
Serwis katolik.pl, prowadzony przez salwatorianów, obchodzi pierwsze urodziny.
W ciągu 12 miesięcy działalności z małej witryny rozrósł się do złożonego z kilkunastu działów poważnego serwisu internetowego. – Na początku naszą stronę odwiedzało kilkadziesiąt osób dziennie, liczba ta jednak stale wzrasta. Dzisiaj odwiedza nas dziennie ponad 1000 osób – opowiadają bracia salwatorianie.
Salwatorianie chcą, by Katolik.pl był miejscem, gdzie każdy będzie mógł znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania i wątpliwości oraz podyskutować o sprawach wiary i moralności. Temu służy „Forum Pomocy i Dyskusji”. Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej, mogą sięgnąć do czytelni artykułów i książek. Znajdują się tam teksty pochodzące ze znanych czasopism katolickich i książek m.in. wydawnictw: WAM, Salwator, Jedność, eSPe, Bernardinum, Adam oraz czasopism: „List”, „Salwator”, „eSPe”, „Miłujcie się!”, „Zeszyty Odnowyw Duchu św.”, „Zeszyty Formacji Duchowej” i pisma „Konsorcjum Prasowe WAM”. Serwis udostępnia pełne internetowe wydanie Biblii Tysiąclecia. Można przeczytać medytacje, zapoznać się z czytaniami mszalnymi, komentarzami i homiliami na każdy dzień oraz propozycjami modlitw. Za pośrednictwem serwisu można powierzyć swoje intencje, za które modlą się klauzurowe siostry klaryski kapucynki.
Nie brakuje także wiadomości. Właśnie serwis Katolik.pl jest miejscem, gdzie można znaleźć depesze serwisu e.kai.pl oraz to tutaj można przeczytać codzienny skrót wiadomości PAP.
Można dowiedzieć się, kim jest patron danego dnia, czy pośmiać się, zaglądając do działu z humorem. Dostępnych jest prawie 100 religijnych pocztówek elektronicznych. Spragnieni rozmowy mogą zajrzeć na czat, gdzie zarejestrowało się prawie półtora tysiąca osób. Najnowszą propozycją serwisu jest dział muzyczny „Katarynka” z plikami mp3, vqf i Real Audio z muzyką chrześcijańską.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.