Drukuj Powrót do artykułu

Katowice: 16 urodziny archidiecezjalnego Radia eM

07 kwietnia 2018 | 17:36 | ks.sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

Od wczesnych godzin rannych archidiecezjalne Radio eM świętuje swoje 16 urodziny. Siedziba rozgłośni jest odwiedzana przez setki słuchaczy, którzy mają dzisiaj okazję skosztować urodzinowego tortu oraz m.in. spróbować swoich sił przed radiowym mikrofonem.

– Dzisiaj 16 urodziny Radia eM, ale jutro przypadają 25 urodziny archidiecezjalnej rozgłośni. Wcześniej nadawaliśmy jako Arka, później przynależeliśmy do sieci Radia Plus, a od 2002 r. nadajemy pod obecną nazwą – mówi ks. Rafał Skitek, dyrektor rozgłośni.

Od samego rana słuchacze mogą zwiedzać budynek, w którym mieści się radio, mogą także zasiąść przed mikrofonem oraz spotkać się z gośćmi, zaproszonymi na dzisiejszą uroczystość. W sali im. ks. F. Blachnickiego można było porozmawiać z Tomaszem Rożkiem, współpracownikiem radia, prowadzącym program „Sonda”, Andrzej Lampertem, wokalistą czy Marcinem Wyrostkiem, akordeonistą, który wraz z gośćmi na antenie zagrał i śpiewał „sto lat”.

Do rozgłośni przyjechali słuchacze z terenu nie tylko całego Śląska, ale również z małopolski. – Czasami pozwalam mężowi przełączyć na inną stację, ale najbardziej lubię od rana posłuchać właśnie Was – mówi p. Iwona, która z całą rodziną na urodziny Radia eM przyjechała z Krakowa.

Przed urodzinami został zorganizowany konkurs w ramach którego słuchacze zostali poproszeni o nagranie kilku zdań do mikrofonu i przesłanie ich do radia. Anita Wawrzyńska z Lędzin oraz Ewa Zimoń ze Szczerbic to jedne z laureatek. Dzisiaj miały okazję przeczytać serwis informacyjny podczas kilku wejść antenowych. – Koleżanka w kościele mnie utwierdziła, powiedziała, że mam jako lektor mam radiowy głos i mam wysłać nagranie – mówi p. Ewa. – Pierwszy raz prowadziłam wiadomości, czytałam je na żywo i to jest… duży stres mimo, że tekst jest napisany wcześniej – dopowiada p. Anita.

Radio eM działa od 2002 roku. Wcześniej prowadziło działalność pod nazwą „Arka” (od 1991 do 1998), a następnie przynależało do sieci „Plus” (1998-2002). Obecnie stacja radiowa jest prowadzona przez Instytut Gość Media i nadaje na terenie prawie całego województwa śląskiego oraz części województw opolskiego i małopolskiego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.