Drukuj Powrót do artykułu

Katowice: centralna procesja eucharystyczna (zapowiedź)

29 maja 2018 | 10:52 | ACI archidiecezja katowicka | Katowice Ⓒ Ⓟ

W najbliższy czwartek 31 maja obchodzona będzie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dla wierzących okazja, aby w przestrzeni publicznej wyznać swoją wiarę w Boga ukrytego pod postacią chleba.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zaprosił wiernych mieszkających w śródmieściu Katowic do udziału w centralnej procesji eucharystycznej. O godz. 9.15 będzie sprawowana Msza św. w kościele mariackim. Po niej, około godz. 10.15, wyruszy procesja w kierunku katedry Chrystusa Króla, która przejdzie ulicami: Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Placu Miarki, Wita Stwosza i Powstańców.

Na zakończenie uroczystości zostanie odprawiona w katedrze Msza św. pontyfikalna ok. godz. 12.00.

„Do udziału w tej szczególnej modlitwie zapraszam wszystkich mieszkańców Katowic: rodziny, wspólnoty i społeczności. Serdecznie zapraszam dzieci pierwszokomunijne, poczty sztandarowe i członków służby liturgicznej” – napisał metropolita katowicki w zaproszeniu skierowanym do wiernych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.