Drukuj Powrót do artykułu

Katowice: Dzień Skupienia Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

03 czerwca 2018 | 15:30 | ks.sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

Ponad 250 osób należących do Towarzystwa Przyjaciół Seminarium spotkało się w sobotę i niedzielę w Katowicach na Dniu Skupienia. Słowo do nich skierował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc oraz bp Marek Szkudło.

– Potrzeby zawsze są duże, dlatego cieszymy się, że swoją modlitwą wspieracie powołanych i prosicie o nowe powołania – mówił do uczestników dnia skupienia abp Skworc.

Uczestnicy mieli także okazję odwiedzić Bibliotekę Teologiczną Uniwersytetu Śląskiego, która mieści się w budynku seminarium oraz wysłuchać ks. Marka Konska, ekonoma Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, który opowiedział o pracach remontowych trwających w seminarium i o tym, co czeka sam budynek w najbliższym czasie. – Cały czas kontynuujemy prace w kaplicy. Mamy już nową zakrystię, a za niedługo będziemy mieli skończoną podłogę w kaplicy – mówił ks. Konsek. Dodał, że gdy skończą się prace remontowe w kaplicy, to kolejnym krokiem będzie remont auli oraz przebudowa frontu budynku. – W ten sposób zbliżymy się do pierwotnych planów architektonicznych pochodzących z 1937 roku – dodał.

Krótką konferencję do uczestników Dnia Skupienia wygłosił natomiast ks. Grzegorz Kolbiarz, ojciec duchowny w śląskim seminarium. – Cała prawda nie zawsze jest widoczna od początku. Często potrzeba czasu, żeby ją w pełni poznać – mówił opierając się na słowach Chrystusa o objawieniu rzeczy prostaczkom zawartych w janowej Ewangelii.

Dzień Skupienia zakończyło przedstawienie o św. Filipie Nereuszu przygotowane przez alumnów I roku.

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium spotykają się na Dniu Skupienia pod koniec roku akademickiego. Odbywa się on w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym. Jest okazją do bezpośredniego kontaktu nie tylko z alumnami, ale także z przełożonymi seminaryjnymi. Ważnym elementem Dnia Skupienia jest konferencja ojca duchownego, wspólna modlitwa i Eucharystia, jak również krótkie sprawozdanie rektora i ekonoma seminaryjnego z tego, co się aktualnie dzieje w seminarium.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.