Drukuj Powrót do artykułu

Katowice: etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej

07 marca 2018 | 17:20 | ks.sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

W auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się etap diecezjalny XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”. Nagrody laureatom wręczył bp Adam Wodarczyk.

O godz. 11.00 w auli Wydziału Teologicznego w Katowicach rozpoczął się etap diecezjalny XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Pełen tytuł OTK brzmi: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”.

Zwyciężczynią etapu diecezjalnego została Alicja Podleśny z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Jej katechetą jest ks. Piotr Piekło. Drugie miejsce zajął Kamil Gwóźdź z VIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach. Katechizującą go ks. Szymon Resiak. Trzecie miejsce przypadło Natalii Skubisz z I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, gdzie katechizuje ks. Dawid Szpek.

Zwyciężczyni konkursu z Rybnika mówi, że „nie spodziewała się wygranej”. Pytana o przygotowania stwierdza, że „trochę pracy trzeba było w to włożyć”. – To było przeczesywanie każdego fragmentu zdanie po zdaniu. Musieliśmy zapoznać się z treścią czterech orędzi papieskich, dwóch artykułów, fragmentem encykliki Spe salvi, fragmentami z Pisma św. i Katechizmu Kościoła Katolickiego – dopowiada.

W etapie diecezjalnym olimpiady wzięło udział 74 uczniów z 45 szkół ponadgimnazjalnych z całej archidiecezji. Do poprzedniego, szkolnego etapu konkursu przystąpiło 467 uczestników. Finał konkursu odbędzie się w Łodzi od 5 do 7 kwietnia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.