Drukuj Powrót do artykułu

Katowice: finał wojewódzki konkursu biblijnego

26 kwietnia 2018 | 20:13 | ks.sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

Na auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego odbył się finał konkursu biblijnego. Zwyciężyła Aleksandra Strach z diecezji bielsko-żywieckiej. Nagrody laureatom wręczył bp Adam Wodarczyk.

W konkursie wzięli udział poza uczniami z terenu archidiecezji katowickiej także przedstawiciele z diecezji bielsko-żywieckiej, częstochowskiej, gliwickiej oraz sosnowieckiej.

Tematyka tegorocznego konkursu biblijnego dotyczyła Dziejów Apostolskich. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością tekstu księgi wraz z komentarzami oraz historią Kościoła z czasów apostolskich.

„I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym” to hasło, które towarzyszyło uczestnikom konkursu. Zostało zaczerpnięte z drugiego rozdziału Dziejów Apostolskich. – Kiedy czytam Dzieje Apostolskie, zawsze ogrania mnie tęsknota za takim doświadczeniem Ducha Świętego – mówił do zebranych bp Adam Wodarczyk.

– Misja Ducha Świętego nie jest skończona. On nadal jest obecny w Kościele. Życzę wam, abyście w nim trwali, w nauce apostołów, na modlitwie i Eucharystii. To jest świętość. I o to chodzi! – dodał pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej.

Mówiąc na temat zakresu tematycznego konkursu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zgodnie podkreślają, że był obszerny i trudny.

Konkurs biblijny jest organizowany corocznie. Wojewódzki finał miał miejsce na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego organizatorem był Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.