Katowice: modlitwa o pokój w Syrii
06 listopada 2019 | 08:43 | Agnieszka Skrzypczyk-Plaza | Katowice Ⓒ Ⓟ
O wspólną modlitwę w intencji zakończenia wojny w Syrii zaapelowało Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. O akcji, której celem jest pokój na Bliskim Wschodzie mówił w Katowicach ks. Andrzej Halemba, jeden z organizatorów inicjatywy „Różaniec pokoju”.
– Módlmy się o zakończenie przemocy w Syrii. Prośmy Boga o przebaczenie, pojednanie i oczyszczenie pamięci – apeluje ks. Halemba. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” wzywa, by nie pozostawać obojętnym wobec tego, co od wielu lat dzieje się na Bliskim Wschodzie.
– Sytuacja w Syrii nie tylko nie poprawia się, wręcz przeciwnie. Osiem lat bratobójczych bitew zaowocowało ogromnymi zniszczeniami.Ludzie oczekiwali, że z końcem wojny będą mieli lepsze życie, ale końca nie widać. Zamiast tego wojna nadal się toczy na niektórych obszarach kraju, a sytuacja gospodarcza stale się pogarsza. Zmagając się z trudną rzeczywistością Syryjczycy tracą nadzieję – tłumaczy ks. Andrzej Halemba.
W wyniku działań zbrojnych w Syrii życie straciło już prawie 2000 chrześcijan, a około 700 zostało porwanych. Wielu z nich nie wróciło do domu.
Ks. Andrzej Halemba z papieskiego stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” apeluje, by dołączyć do akcji „Różaniec pokoju” i modlić się o pokój w solidarności z chrześcijanami w Syrii. – Syria potrzebuje naszej pomocy, i to nie tylko finansowej, ale przede wszystkim duchowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chrześcijan do modlitwy o pokój w Syrii. Syria to kraj, w którym toczy się wojna. I tylko modlitwa, szczera modlitwa, będzie dla nich pomocna. Chrześcijanie w Syrii, którzy cierpią, oczekują naszej pomocy – podkreśla.
Do modlitwy można dołączyć się w dowolnym momencie. Jest możliwość, by zadeklarować modlitwę w różnym wymiarze. Rejestracja odbywa się poprzez stronę www.rosaryforpeace.org.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.