Drukuj Powrót do artykułu

Katowice: odbył się finał XVIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

28 lutego 2019 | 20:18 | ks.sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

Apokalipsa św. Jana była głównym tematem finału XVIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Był on adresowany dla klas gimnazjalnych i odbył się on w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

Uczniowie, którzy przystąpili do etapu diecezjalnego konkursu zgodnie potwierdzają, że pytania były trudne. Jedna z uczestniczek z Katowic stwierdza, że „konkurs był sprawdzianem wiedzy i poczułaby się rozczarowana, gdyby pytania były zbyt proste”.

Podczas oceniania uczestników jury przydzieliło pierwsze miejsce Karolinie Różalskiej z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Chorzowie. Drugie miejsce zajęli ex aequo: Łucja Mirosław z Jastrzębia-Zdroju oraz Patryk Cieplik z Siemianowic.

Po teście uczniowie mieli okazję zwiedzić katowicką archikatedrę oraz Muzeum Archidiecezjalne, jak i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Nagrody zwycięzcom wręczył bp Marek Szkudło, któremu uczniowie zaśpiewali „Sto lat” z okazji jego dzisiejszych urodzin.

Organizatorami konkursu są wydziały i referaty katechetyczne kurii w Gliwicach, Częstochowie, Katowicach, Sosnowcu oraz Bielsku. Konkurs ma na celu propagowanie znajomości Pisma Świętego oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o słowo Boże.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.