Drukuj Powrót do artykułu

Katowice-Panewniki: spotkanie uczestników rekolekcji Ruchu Światło-Życie z bp. Markiem Szkudłą

04 lipca 2018 | 09:53 | ks. sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

Bp Marek Szkudło spotkał się z uczestnikami rekolekcji Ruchu Światło-Życie III stopnia w bazylice oo. Franciszkanów w Panewnikach. Podzielił się z nimi swoim doświadczeniem kroczenia drogą wyznaczoną przez ks. Blachnickiego.

– Ruch Światło-Życie nauczył mnie przede wszystkim miłości do słowa Bożego i troski o piękno liturgii – powiedział podczas Eucharystii pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej. – Czuję, że to jest jakiś szczególny dar oazy.

W homilii podczas Mszy św. bp Szkudło szczególnie podkreślał piękno żywego Kościoła, którego centrum jest Jezus Chrystus.

Hierarcha opowiedział też o bardzo dobrych relacjach, które łączyły go z ks. Wojciechem Danielskim oraz Henrykiem Bolczykiem, który był jego proboszczem w Katowicach na Brynowie.

W rekolekcjach na prośbę abp Mieczysława Mokrzyckiego uczestniczą także diakoni z Ukrainy. Biorąc w nich udział zdobywają doświadczenie, by w przyszłości organizować podobne rekolekcje w swojej ojczyźnie.

W piętnastodniowych rekolekcjach Ruchu Światło-Życie przeżywanych w Katowicach uczestniczą 52 osoby. Przeżywają je pod hasłem: Ecclesia Mater – Mater Ecclesiae (Kościoł Matka – Matka Kościoła). W najbliższy piątek spotkają się z innymi uczestnikami rekolekcji na Dniu Wspólnoty.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.