Drukuj Powrót do artykułu

Katowice: Przygotowania do Metropolitalnego Święta Rodziny

09 marca 2018 | 16:37 | ks.sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

W auli „Benedyktynka” Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbyło się spotkanie organizacyjne przed XI Metropolitalnym Świętem Rodziny. W tym roku hasło święta brzmi: „Rodzina – radość miłości”. Spotkaniu przewodniczył abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki oraz Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Hasło tegorocznego Metropolitalnego Święta Rodziny nawiązuje do adhortacji papieża Franciszka Amoris laetitia i brzmi „Rodzina – radość miłości”. „Obserwując przemiany społeczno-religijne, można odnieść wrażenie, że obecnie jedną z podstawowych tęsknot człowieka są radosne, przeniknięte wzajemną miłością i szacunkiem, rodziny. To one dają świadectwo, że miłość wierna, trwająca przez całe życie jest możliwa pomimo różnych przeciwności” – piszą w liście intencyjnym przed XI MŚR abp Wiktor Skworc oraz Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas spotkania metropolita katowicki podkreślał dobrą współpracę samorządów, instytucji kulturalnych oraz Kościoła. Zaznaczył, że wydarzenia, które są organizowane dla rodzin podczas MŚR mają duże znaczenie. – To wszystko buduje i wzmacnia rodzinę, zwłaszcza teraz, kiedy obserwujemy pewien exodus rodzin z miast, z gmin. Położenie akcentu na rodzinę w polityce samorządowej i lokalnej jest ogromnie ważne – mówił.

O samym święcie z entuzjazmem wypowiadała się także prezydent Zabrza. – Jestem przekonana, że w tym roku będzie jeszcze lepiej niż w latach poprzednich – powiedziała. – Bardzo się cieszę, że się przez te lata nie wypaliliśmy – dodała. Przypomniała również, że tegoroczna edycja święta jest już jedenastą z kolei.

XI Metropolitalne Święto Rodziny rozpocznie się 19 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Zakończy się 3 czerwca występem w Sali koncertowej Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Podczas MŚR organizowane są pikniki rodzinne, spektakle czy biegi uliczne. W święto wpisuje się też Eucharystia w intencji wszystkich rodzin, pielgrzymka mężczyzn do Piekar oraz koncert „Bądź jak Jezus”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.