Drukuj Powrót do artykułu

Katowice: spotkanie abp. Skworca z młodzieżą z Polski i Niemiec

13 sierpnia 2018 | 15:57 | ks. sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

W Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach miało miejsce spotkanie abp. Wiktora Skworca z młodzieżą z Polski i Niemiec. Młodzi przyjechali z diecezji Essen po dwóch latach od ŚDM.

23 młodych Niemców wraz z 17 Polakami od soboty uczestniczy w spotkaniu w Katowicach. Wspólnie modlą się oraz zwiedzają okolice. Ks. Wojciech Iwanecki, duszpasterz młodzieży archidiecezji katowickiej zwraca uwagę, że młodzież z Niemiec pochodzi z różnych parafii: syryjsko-irakijskich, afrykańskich, polskich oraz niemieckich.

Młodzież odwiedza ważne miejsca kultu w archidiecezji katowickiej. Byli w Piekarach Śląskich, jak i w katowickiej archikatedrze. Udadzą się także poza granice diecezji. Będą m.in. na Jasnej Górze oraz pojadą do Złotego Stoku na zwiedzanie kopalni złota.

– Praca z młodymi w Niemczech jest trochę wymagająca, ale młodzi dobrze współpracują, słuchają mnie, wspólnie idziemy w jednym kierunku – mówi ks. Sylwester Ozioko pochodzący z Nigerii, który na co dzień pracuje z niemiecką młodzieżą.

Młodzież z Niemiec bardzo pozytywnie wypowiada się o Polsce. – Polacy są naprawdę mili, przyjaźni, łatwo się z wami porozumieć – opowiada Chinedu z Niemiec. Dodaje, że zaskoczył go poziom znajomości języków obcych przez Polaków.

Niemiecka młodzież przebywa w Polsce od soboty. W środę wracają do diecezji Essen. Spotkanie jest swego rodzaju powtórzeniem wydarzenia, które miało miejsce podczas Światowych Dni Młodzieży dwa lata temu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.