Drukuj Powrót do artykułu

Katowice: VII edycja gry miejskiej o Janie Pawle II

20.05.2018 , ks. sk, Katowice Ⓒ ℗

Katowicki Park Leśny na Dolinie Trzech Stawów stał się miejscem, w którym rozegrano VII edycję gry miejskiej „Święty Jan Paweł II naszym przewodnikiem”. Wzięło w niej udział ponad 500 osób z Lędzin, Czerwionki, Siemianowic Śląskich, Katowic czy Pszczyny.

Ponad 100 wolontariuszy związanych z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia” było zaangażowanych w organizację VII edycji gry miejskiej o Janie Pawle II. W różnych konkurencjach startowało natomiast 80 drużyn składających się z pięciu lub czterech zawodników.

Każda z drużyn nosiła nazwę zaczerpniętą z jednego z wezwań litanii ku czci św. Jana Pawła II, którą uczestnicy zabawy modlili się na jej rozpoczęcie.

– Tegoroczna gra, jak zwykle, nawiązuje do urodzin Jana Pawła II i skupiona jest na jego spuściźnie i pontyfikacie. Nawiązujemy też do św. Stanisława Kostki, którego rok obchodzimy oraz do 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – powiedział ks. Robert Kaczmarek z Wydziału Katechetycznego katowickiej kurii, który jest także diecezjalnym koordynatorem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Konkurs został zorganizowany w kilku grupach wiekowych. Osobno startowali zawodnicy z klas I-III. Drugą grupę wiekową stanowili uczniowie klas IV-VI. Trzecia grupa to klasy siódme oraz gimnazjum. Ostatnią grupę tworzyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Na temat samego konkursu opowiedzieli także jego uczestnicy. Amelia Okoń stwierdziła, że „bardzo fajna była jazda na rowerze”. Jej imienniczka z Lędzin stwierdziła za to, że „dla jej drużyny trudnej było podbijać piłeczki pingpongowe”. – Dla nas najgorszy był test wiedzy. Był bardzo szczegółowy – dodaje.

Gra miejska „Święty Jan Paweł II naszym przewodnikiem” powstała z inicjatywy stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku została zorganizowana siódmy raz. Organizacją zajmują się stypendyści we współpracy z Wydziałem Katechetycznym katowickiej kurii metropolitalnej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.