Katowice: warsztaty dla prowadzących przygotowanie dla bierzmowania „Młodzi na progu”
25 maja 2019 | 17:33 | ks. sk | Katowice Ⓒ Ⓟ
Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyły się warsztaty dla liderów mających prowadzić przygotowanie do bierzmowania wg programu „Młodzi na progu”. Wzięli w nich udział księża, siostry zakonne oraz świeccy liderzy różnych wspólnot parafialnych.
Ks. Robert Kaczmarek z Wydziału Katechetycznego kurii metropolitalnej podkreśla, że program „Młodzi na progu” docelowo ma stać się programem wg którego będzie przeprowadzane przygotowanie do sakramentu bierzmowania w całej archidiecezji.
Na rozpoczęciu spotkania był obecny bp Marek Szkudło. Zebranym w auli Wydziału Teologicznego życzył, „aby dali się porwać Duchowi Świętemu”. – Wtedy będziecie dobrymi ewangelizatorami – mówił.
Uczestnicy warsztatów mieli także okazję wzbogacić swój warsztat przez praktyczne ćwiczenia, które odbyły się w kilku grupach: przeznaczonych dla tych, którzy już uczestniczyli w programie „Młodzi na progu”, ale dla tych, którzy mają z nim pierwszy raz do czynienia.
– Nie chodzi o to, że mamy katechizować – mówiła do zebranych w auli wydziału Dominika z Gliwic, która od kilkunastu lat jest związana z programem. – Nasze zadanie polega na przybliżania Jezusa uczestnikom kursu – dodaje.
– Chodzi o to, aby uczestnicy przygotowania do bierzmowania spotkali żywe doświadczenie Kościoła. Aby zachwycili się Jezusem – podkreśla ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji archidiecezji katowickiej.
Również prowadzący zajęcia wskazują, że najważniejszym zadaniem jest przybliżanie Ewangelii i ukazywanie działania Jezusa w Kościele.
Program „Młodzi na progu” od wielu lat skutecznie jest realizowany w diecezji gliwickiej. Z niej pochodzą także ewangelizatorzy, którzy przyjechali do Katowic, aby przybliżyć ideę i cele programu i pomóc we wcielaniu go w życie w archidiecezji katowickiej
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.