Drukuj Powrót do artykułu

Katowice: XVI Olimpiada Znajomości Afryki

05 marca 2018 | 17:12 | ks. sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

Wiedzą na temat królestwa Bono czy miasta Touba, jak również znajomością Adhortacji Apostolskiej Ecclesia in Africa Jana Pawła II musieli wykazać się uczestnicy XVI Olimpiady Znajomości Afryki.

Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się etap okręgowy XVI Olimpiada Znajomości Afryki. Odpowiadali na pytania dotyczące geografii Afryki, dawnych religii ludów zamieszkujących ten kontynent oraz afrykańskiego Kościoła.

Ks. Jacek Błaszczok z Wydziału Katechetycznego katowickiej kurii metropolitalnej podkreśla, że „ten konkurs animują głównie nauczyciele geografii”. – Również katecheci angażują się w ten konkurs – dodaje. Jako współorganizator wyraża równocześnie radość, że aż 35 młodych ludzi przyjechało do Katowic. – Przyjechali młodzi z całego województwa, nawet z odległego Koniecpola, z Częstochowy, czy z Milówki – podkreśla wizytator katechizacji.

W Katowicach spotkało się 35 uczniów z 15 szkół województwa śląskiego. Pytania do konkursu zostały przygotowane przez UKSW. To właśnie w Warszawie spotkają się w kwietniu zwycięzcy etapu okręgowego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.