Katowice: zakończenie roku ewangelizacyjnego Drogi Neokatechumenalnej
16 czerwca 2011 | 13:31 | o. bm Ⓒ Ⓟ
„Można znaleźć radość w Bożych przykazaniach” – powiedział 15 czerwca w homilii abp Damian Zimoń, w czasie Eucharystii, która zakończyła rok ewangelizacyjny i formacyjny 2010/11 dla wspólnot Drogi Neokatechumenalnej z Archidiecezji katowickiej i diecezji bielsko-żywieckiej.
Metropolita katowicki zwrócił uwagę na chrześcijańskie przeżywanie Bojaźni Bożej, tak by prowadziła do poznania mądrości i umiłowania Boga w drugim człowieku. Arcybiskup zachęcał zgromadzonych, by Bojaźń Boża przekładała się na umiłowanie rodziny i potomstwa.
W spotkaniu wzięły udział wspólnoty i duszpasterze z: Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach, Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z Katowic, Parafii św. Antoniego w Rybniku, Parafii św. Herberta w Wodzisławiu, Parafii Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu, Parafii Matki Bożej Bolesnej w Mysłowicach, Parafii św. Jadwigi w Chorzowie, z Katedry św. Mikołaja w Bielsku, Parafii św. Macieja w Andrychowie oraz z Parafii św. Barbary w Czechowicach.
Spotkanie modlitewne odbyło się w prowadzonej przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Koszutce.
Droga Neokatechumenalna poświęcona jest formacji w wierze osób dorosłych i starszej młodzieży. Zainicjował ją hiszpański malarza Kiko Argüello wspólnie z Carmen Hernández i Mario Pezzim w 1964 r. Powstała pod wpływem Soboru Watykańskiego II.
W 1990 roku Droga została uznana przez papieża Jana Pawła II jako itinerarium formacji katolickiej ważnej dla społeczeństwa i czasów dzisiejszych. W 1975 roku w Lublinie powstała pierwsza wspólnota neokatechumenalna w Polsce. W 2008 roku został zatwierdzony Statut Drogi Neokatechumenalnej.
Nagranie kazania i zdjęcia można znaleźć na www.oblaci.pl
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.