Drukuj Powrót do artykułu

“Katyń – Ostatni świadek” – konferencja prasowa

09 maja 2018 | 11:11 | abd / mip | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample

„Katyń – Ostatni świadek” odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej – ukrywanej przez lata prawdzie o zbrodni katyńskiej. W dniu premiery kinowej filmu Katolicka Agencja Informacyjna i Kino Świat zapraszają na konferencję prasową z udziałem reżysera Piotra Szkopiaka i historyka prof. Wiesława Wysockiego.

Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood (Alex Pettyfer) marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy.

W roli brytyjskiego dziennikarza, który odkrywa dla zachodniego świata przerażającą prawdę o popełnionym przez Sowietów mordzie katyńskim zobaczymy Alexa Pettyfera („Jestem numerem cztery”). Michała Łobodę zagra Robert Więckiewicz, zaś jego przyjaciela Andrzeja Nowaka – Piotr Stramowski („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”).

Film zainspirowany biografią jej naocznego świadka, Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody, próbuje dojść przyczyny przedwczesnej śmierci mężczyzny w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii, w 1947 roku.

Konferencja prasowa na temat filmu „Katyń – Ostatni świadek” odbędzie się 11 maja (piątek) o godz. 12.00, w Centrum Medialnym KAI, skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 9, I p., Warszawa.

W konferencji udział wezmą: Piotr Szkopiak – reżyser filmu oraz prof. Wiesław Wysocki  z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Transmisja z konferencji na żywo na portalu eKAI.pl oraz na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube.

 

 

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.