Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: 15 ton produktów żywnościowych zebrali wolontariusze Caritas

11 grudnia 2018 | 09:16 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ

Ok. 15 ton produktów spożywczych z przeznaczeniem na pomoc świąteczną zebrali wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej podczas zbiórki żywności, która odbyła się w miniony piątek i sobotę. Z zebranych produktów zostanie przygotowane ok. 2 tysiące paczek, które wkrótce trafią do potrzebujących.

Akcja przeprowadzona została w ponad 70. świętokrzyskich sklepach, z udziałem ok. 1200 wolontariuszy.

– Do oznakowanych koszy trafiały rzeczywiście te produkty, o które prosiliśmy w akcji informacyjnej, poprzedzającej zbiórkę – mówi KAI Renata Kaczmarczyk z kieleckiej Caritas. – Była to żywność pakowana, z przedłużonym terminem ważności, np. mąki, kasze, oleje, konserwy, dżemy, ale też dużo słodyczy i produktów kojarzonych ze świętami. Caritas uzupełni je wędlinami.

Kielczanie okazali się hojni – w stolicy diecezji zgromadzono 8 ton. Natomiast pozostałe 7 ton żywności zebrano w pozostałych kilkunastu świętokrzyskich miejscowościach. Jest to jeden z lepszych wyników osiągniętych w ciągu ostatnich lat w diecezji kieleckiej.

Zebrane produkty są obecnie segregowane i rozdzielane do paczek. – Produkty spożywcze zebrane podczas zbiórki znajdą się w paczkach przygotowywanych przez Caritas kielecką dla naszych podopiecznych, którzy kierują do nas wnioski i podania, a kilkaset zostanie przeznaczonych na wigilię dla bezdomnych, organizowaną wspólnie przez Caritas kielecką, Wojewódzki Domu Kultury i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Odbędzie się ona 24 grudnia – informuje Renata Kaczmarczyk.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.