Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: abp Paisjusz nagrodził siedem firm

12 czerwca 2018 | 18:46 | apis | Kielce Ⓒ Ⓟ

Siedem firm zostało uhonorowanych nagrodami i wyróżnieniami Najprzewielebniejszego Paisjusza Prawosławnego Arcybiskupa Przemyskiego i Gorlickiego podczas drugiego dnia XIX Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SacroExpo, która obywa się w Kielcach.

Nagrody podczas ceremonii zorganizowanej w hali targowej wręczał arcybiskup przemyski i gorlicki Paisjusz w towarzystwie bp. Anastazego – ordynariusza diecezji łódzko-poznańskiej. Uhonorowane zostały nimi firmy: Ikony Bizantyjskie, Tangari, BIM ART, Futrzarstwo i Skóra – Kurów, KARAL, Ludwisarnia Felczyńskich oraz Dimitis Zervopoulos

Abp Paisjusz w swym krótkim wystąpieniu wskazał na duże znaczenie Targów SacroExpo dla całego chrześcijaństwa w Polsce i Europie, gdyż łączą one chrześcijański Wschód i Zachód. Podkreślał, że wybrane przez niego firmy i osoby zasłużyły sobie na nagrody swoją postawą społeczną.

– SacroExpo jest wydarzeniem, które łączy wiele religii. Jestem wdzięczny wystawcom, bo pracują ciężko, aby łączyć ludzi w miłości do Boga – podkreślał prawosławny hierarcha.

Patronat honorowy nad targami SacroExpo sprawują: Papieska Rada Kultury, biskup kielecki Jan Piotrowski, Prymas Polski abp Wojciech Polak, prawosławny metropolita warszawski i całej Polski Sawa i bp Michał Janocha, przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.