Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: aukcja charytatywna dla rannych żołnierzy ukraińskich i chorych dzieci

22 lutego 2015 | 19:54 | dziar Ⓒ Ⓟ

Licytacja kilkudziesięciu obrazów artystów ukraińskich z Winnicy zostanie zorganizowana 27 marca w Galerii Winda przy Kieleckim Centrum Kultury. Pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie rannych żołnierzy ukraińskich i dzieci chorych onkologicznie. Akcję nazwano „Medycyna i sztuka ponad podziałami”.

Inicjatorzy akcji – Ukraińskie Stowarzyszenie Medyczne im. Św. Łukasza – przywieźli już do Polski 47 obrazów. Ich zbiór poszerzy się prawdopodobnie o 15-20 kolejnych.

Część z kolekcji ukraińskich obrazów zostanie zlicytowana, pozostałe wystawione będą na sprzedaż. Zdjęcie każdego z obrazów pojawi się na stronie Urzędu Miasta Kielce, który jest partnerem akcji. Główna aukcja odbędzie się 27 marca w Galerii Winda przy Kieleckim Centrum Kultury.

Jak informuje Wadim Lisow, wiceprezes Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Medycznego im. Św. Łukasza – pieniądze uzyskanie ze zbiórki w całości pozostaną w Polsce. Część z pozyskanych środków będzie przeznaczona na rehabilitację żołnierzy ukraińskich, przebywających w polskich sanatoriach, a z części środków skorzystają także dzieci regionu świętokrzyskiego chore onkologicznie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.