Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: bp Florczyk spotkał się ze środowiskiem osób niepełnosprawnych

16 grudnia 2017 | 19:15 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ

Sześćdziesiąt osób niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów wraz z bp. Marianem Florczykiem zasiadło do wigilijnego stołu w Wojewódzkim Domu Kultury. Był opłatek, występy artystyczne i życzenia od biskupa. Wsparcie przekazali sponsorzy środowiska.

W spotkaniu uczestniczyli podopieczni Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, które od lat 90 XX wieku działa przy Wojewódzkim Domu Kultury.

Biskup błogosławiąc opłatek zaapelował o jedność, bliskość, zrozumienie ludzkiego bólu, przypomniał piękno polskiej tradycji wigilijnej, idę budowania jedności, odbudowywania relacji przy wigilijnym stole. – Bóg, który się rodzi błogosławi wam, aby nas wszystkich uwrażliwić na zrozumienie drugiego człowieka – mówił.

Podopieczni stowarzyszenia pokazali przedstawienie pt. „Nasze polskie Betlejem od morza do Tatr”, z udziałem m.in. senatora Krzysztofa Słonia, który wcielił się w jedną z ról oraz zaśpiewał kolędy. W spektaklu zagrali także pracownicy WDK i rodzice.

Prezes Wodociągów Kieleckich S.A. przekazał symboliczny czek na kwotę 10 tys. zł, jako wsparcie na działalność stowarzyszenia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.