Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: całonocna Droga Krzyżowa na św. Krzyż

22.02.2018 , dziar, Kielce, 22-02-2018 Ⓒ ℗

Całą noc z 2 na 3 marca w trudnych górskich warunkach potrwa terenowa Droga Krzyżowa z Kielc do sanktuarium na Świętym Krzyżu. Przygotowuje ją Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W zeszłym roku w wydarzeniu, inspirowanym zasadami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, uczestniczyło ok. 400 osób.

Mottem przewodnim pokutnego nabożeństwa są słowa: „Krzyżu święty, nade wszystko”.

Uczestnicy spotkają się w piątek, 2 marca o godz. 20., na Mszy św. pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. Po Eucharystii wyruszą w 37-kilometrową trasę, która potrwa ok. 11 godzin. Przybycie do sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest o godz. 8 rano w sobotę, 3 marca.

– Nocny przemarsz to wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości, to coś dla ludzi, którzy chcą pogłębić relację z Panem. Trasa jest bardzo trudna ze względu na długość, różnice poziomów wysokości, czas przemarszu, nocną porę, ale gdy się dojdzie do celu, radość jest nie do opisania, dlatego naprawdę warto podjąć to wyzwanie – zachęca w imieniu organizatorów ks. Marek Blady, asystent diecezjalny KSM.

Trasa Drogi Krzyżowej rozpoczyna się na obrzeżach Kielc, w zdecydowanej większości przebiega przez Świętokrzyski Park Narodowy. Poza pierwszym odcinkiem, trasę stanowi czerwony szlak świętokrzyski. W związku z tym, od uczestników wymaga się solidnego przygotowania przed wymarszem, a także uwagi w śledzeniu oznakowania, aby nie schodzić z wyznaczonego szlaku.

Przebieg i organizacja Drogi Krzyżowej zostały zaaprobowane i uzgodnione z dyrekcją Świętokrzyskiego Parku Narodowego i klasztorem Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.