Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: Caritas zebrała 16 ton produktów w przedświątecznej zbiórce

12 marca 2018 | 20:37 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ

Szesnaście ton produktów spożywczych zebrali wolontariusze Caritas kieleckiej podczas przedświątecznej zbiórki żywności, przeprowadzonej w celu pomocy najuboższym w zorganizowaniu świąt wielkanocnych. Zbiórka odbywała się w 70 sklepach regionu w ostatni piątek i sobotę 9-10 marca.

Do koszy oznaczonych logo Caritas trafiały mąki, konserwy, makarony, oleje i in. tłuszcze, słodycze – w większości produkty z przedłużonym terminem ważności.

Zebrana żywość zostanie posegregowana, a na jej bazie powstaną świąteczne paczki. Tuż przed świętami wielkanocnymi trafią one do rodzin w potrzebie, do osób starszych, samotnych i chorych.

Znaczna część produktów pozostaje w dyspozycji parafialnych zespołów Caritas, które mają najlepsze rozeznanie lokalnych potrzeb w parafialnym środowisku.

Tradycją kilku lat stało się także przeznaczanie części produktów na śniadanie wielkanocne dla bezdomnych, które odbędzie się w Wielką Sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury. W spotkaniu udział wezmą księża biskupi, pani wojewoda oraz prezydent miasta.

W poprzednich latach do śniadania zasiadało nawet 500 osób. Poza tradycyjnym posiłkiem, uczestnicy otrzymają paczki z żywnością.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.