Kielce: dochód z parafialnego balu charytatywnego – na dożywianie dzieci
26 lutego 2011 | 11:17 | dziar Ⓒ Ⓟ
Na dożywanie dzieci szkolnych i w domu dziecka z terenu największej parafii w Kielcach – św. Józefa Robotnika – jest przeznaczony dochód z IX Balu Charytatywnego, który odbędzie się w sobotę 5 marca w Wojewódzkim Domu Kultury. Bal jest przewidziany na 200 osób – są jeszcze wolne miejsca.
W ubiegłym roku udało się zebrać ok. 10 tys. zł, które zostały przeznaczone głównie na dom dziecka przy ul. Toporowskiego w Kielcach. Zazwyczaj pieniądze z balu, organizowanego przez parafię od 9 lat, wspierają dożywianie dzieci szkolnych w kilku szkołach na terenie parafii.
W tym roku bal – w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury, będzie się odbywał pod hasłem „Na ludową nutę”. Otworzy go modlitwa prowadzona przez księży: Jana Iłczyka – proboszcza i Edwarda Skotnickiego – działacza charytatywnego, który od początku uczestniczy w imprezie. Po modlitwie – tradycyjny polonez. Zabawa trwa do 5 nad ranem i kończy ją kapłańskie błogosławieństwo.
Poza wspólną całonocną zabawą – bezalkoholową, przewidziana jest m.in. loteria fantowa. Piłkarze Korony Kielce ofiarowali np. piłkę z podpisami zawodników, bp. Kazimierz Ryczan – wieczne pióro. Są fanty od pani wojewody świętokrzyskiej i prezydenta Kielc oraz od prywatnych sponsorów, w tym biur podróży, sieci perfumerii „For You”, znanej firmy zegarmistrzowskiej.
„Niestety wielu naszych stałych sponsorów z branży spożywczej wycofało się – ich firmy dotknęły podwyżki cen na artykuły spożywcze i ogólny kryzys” – mówi KAI ks. Piotr Rojewski, odpowiedzialny za organizację balu.
Pomysł balu charytatywnego zrodził się w środowisku Ruchu Światło Życie i Domowego Kościoła. Wiele par ze wspólnoty rokrocznie uczestniczy w tej popularnej w Kielcach, ostatkowej imprezie, od 2002 roku.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.