Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: duźe powodzenie akcji dziergania szalików dla bezdomnych

12 grudnia 2018 | 16:06 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ

Ponad osiemset szalików dla bezdomnych dostarczono do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach w odpowiedzi na akcję „Zrób szalik z dobroci”. Jeszcze do 14 grudnia taki wełniany prezent można dostarczyć, aby trafił do potrzebujących przed świętami Bożego Narodzenia.

Organizatorzy zauważają, że ten kielecki pomysł spotkał się z szerokim odzewem w całej Polsce, a nawet za granicą, choć po raz pierwszy kieleccy wolontariusze zmierzyli się z tego typu zadaniem.

– Planowaliśmy 500 szalików, bo tyle mniej więcej osób uczestniczy w wigilii dla bezdomnych w Wojewódzkim Domu Kultury 24 grudnia i każdy uczestnik taki szalik, liczący co najmniej półtora metra i wykonany osobiście przez obdarowującego, otrzyma. Dzisiaj jest ich ponad 800, a wciąż są dostarczane nowe. Przekażemy je organizatorom innych wigilii, np. w Proszowicach – mówi Damian Zegadło, koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Szaliki są piękne, pomysłowe, ciepłe – wszystkie wykonane przez ochotników własnoręcznie. Powstają w różnych województwach – od morza, aż po góry. Nadeszły przesyłki z Warszawy, Krakowa, Gdyni, Gdańska i z wielu małych miejscowości. Są też szaliki z Belgii, Niemiec, Francji. – Burmistrz z miejscowości Cieszaków na Podkarpaciu wraz z dyrektorką szkoły z Dachnowa i miejscowego domu opieki, specjalnie do nas przyjadą, aby dostarczyć wykonane w tej gminie szaliki. Cieszymy się, że akcja spotkała się aż z takim odzewem – dodaje Zegadło.

Poczta Polska w Kielcach specjalnie oddelegowała pracownika do dostarczania szalików, aby usprawnić przekazywanie tak licznych przesyłek.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.