Kielce: dziękczynienie za dar Jana PawłaI
14 stycznia 2011 | 22:40 | dziar Ⓒ Ⓟ
Apel Jasnogórski, koncert zespołu Kerygmat, modlitwy, nocne czuwanie studentów i rozważania młodzieży o Janie Pawle II – to program trwającego jeszcze dziękczynienia kielczan w dniu ogłoszenia beatyfikacji papieża Polaka.
Modlitwa w bazylice pod przewodnictwem bp. Kazimierza Ryczana i bp. Kazimierza Gurdy rozpoczęła się o godz. 21. W prezbiterium został wystawiony duży portret Jana Pawła II.
Klerycki zespół „Kerygmat” zaśpiewał kilka ulubionych pieśni Papieża, do śpiewu przyłączali się zebrani w bazylice. Z kielczanami modlił się m.in. Tomasz Bogucki, przewodniczący Rady Miasta. Studenci recytowali fragmenty poezji Karola Wojtyły oraz Jego nauczania o Miłosierdziu Bożym. Akcentowali szczególnie papieskie wezwanie do „bycia świadkiem miłosierdzia”. Wyemitowano także fragmenty przemówień papieskich z pielgrzymek do ojczyzny.
Wspólnie odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a podczas odmawiania tajemnic bolesnych różańca, kielczanie poprowadzeni przez księży biskupów, środowisko Wyższego Seminarium Duchownego i siostry zakonne, przeszli w procesji na Plac Jana Pawła II. Modlitwa, śpiewanie pieśni, klerycki koncert – były kontynuowane pod pomnikiem Papieża.
O godz. 23 – rozpocznie się sesja modlitewna przygotowana przez duszpasterstwo akademickie, a o północy – Msza św. w kaplicy akademickiej przy ul. Wesołej.
Organizatorami modlitewnego czuwania byli przede wszystkim studenci – stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, duszpasterstwo akademickie i Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Kieleckiej.
Studenci przygotowywali się do czuwania od rana, odkąd znana była data beatyfikacji Jana Pawła II. – „Rozdawaliśmy ulotki, rozwieszaliśmy plakaty, uruchomiliśmy sms –y i portale społecznościowe” – mówi KAI Justyna Bocheńska, prezes Fundacji.
Studenci zachęcali także do zapalenia w oknach świec w godzinie śmierci Jana Pawła II.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.