Kielce: ferie w Klubach Wolnej i Młodej Strefy
23 lutego 2009 | 10:42 | dziar/maz Ⓒ Ⓟ
Kilkaset młodych osób z Kielc i okolic rozpoczyna dziś tydzień ferii wolnych od narkotyków, przemocy, alkoholu. Kieleckie Kluby Wolnej i Młodej Strefy, prowadzone przez Katolickie Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie” oferuje atrakcje kulturalne i sportowe.
„Narciarstwo – pasją Młodej i Wolnej Strefy” to propozycja skierowana do tych, którzy pod okiem instruktora uczą się jazdy na nartach na stoku Stadion. „Zimowe spotkanie z książką” to z kolei prowadzone w klubie (przy ul. Krakowskiej) warsztaty literackie, spotkania z pisarzami i omawianie nowości literackich. Przewidziano także cykl dla amatorów rajdów i wędrówek pod hasłem „Zakamarki Ziemi Świętokrzyskiej bez tajemnic dla Wolnej Strefy”.
Odbędzie się również Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Wolnych i Młodych Stref zorganizowany przy SP Nr 33 w Kielcach oraz wyjazdowe zimowisko do Kurozwęk. „W zajęciach mogą brać udział wszyscy, którzy mają ferie zimowe, nie tylko związani z siecią klubów” – zapewnia Beta Zawada pełniąca obowiązki dyrektora klubów.
Ferie zostały zorganizowane przy współudziale Urzędu Miasta Kielce. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wolnastrefa.pl oraz pod nr tel.: 041/ 366 10 87.
Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie” w Kielcach koncentruje się na działaniach profilaktycznych skierowanych wobec młodzieży. Stowarzyszenie prowadzi m.in. 9 klubów WS w mieście oraz 2 poza Kielcami (w Sędziejowicach i Przededworzu).
Nazwa „Wolna Strefa” nawiązuje do wolności od narkotyków, alkoholu, nikotyny, przemocy. Młodzież aktywnie spędza czas pod okiem wykwalifikowanej kadry, a swoje pasje realizuje w różnych sekcjach. W ramach akcji „Pajacyk” podopieczni mają możliwość codziennego posiłku.
Stowarzyszenie jest także autorem i realizatorem Regionalnego Projektu Systemu Diagnozy i Profilaktyki Zachowań Problemowych Dzieci i Młodzieży. W ramach projektu prowadzi m.in. poradnię leczenia uzależnień, poradnię terapii uzależnień od substancji psychoaktywnych, poradnię zdrowia psychicznego, punkt konsultacyjno – diagnostyczny HIV/AIDS, dzienny oddział dla osób uzależnionych od środków psychoaktywnych. Stowarzyszenie powołał i prowadzi ks. Andrzej Drapała.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.