Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: IV Diecezjalny Dzień Młodzieży w hołdzie Janowi Pawłowi II

22 września 2009 | 13:29 | kdob Ⓒ Ⓟ

Pod hasłem „Nie lękajcie się iść pod prąd” odbędzie się 10 października w Kielcach IV Diecezjalny Dzień Młodzieży. Podczas spotkania młodzi będą poznawać nauczanie Jana Pawła II, uczestniczyć w konferencjach i forum oraz wspólnie modlić się o beatyfikację papieża Polaka na czuwaniu i Mszy św. w katedrze pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy.

„Młodzi potrzebują siebie nawzajem, by wzrastać w wierze, by jako powiedział Jan Paweł II `nie lękać się iść pod prąd` – tłumaczy ks. Sławomir Sarek, diecezjalny duszpasterz młodzieży, dodając, że formuła spotkania służy dyskusji wśród młodych i podejmowaniu refleksji na ważne tematy związane z wiarą i wartościami chrześcijańskimi.

Wydarzenia IV Diecezjalnego Dnia Młodzieży zorganizowano w sześciu kościołach stacyjnych, do których przyjedzie młodzież z różnych dekanatów oraz dekanalni duszpasterze młodzieży. Są to: bazylika katedralna oraz parafie św. Wojciecha, św. Józefa Robotnika, Miłosierdzia Bożego, św. Jadwigi i św. Stanisława BM.

Formuła spotkania jest zróżnicowana, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – wyjaśniają organizatorzy. Dzień rozpocznie się w poszczególnych kościołach stacyjnych zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00. Następnie przewidziano konferencję, a po niej spotkanie w grupach. Przed południem odbędzie się adoracja. Po ciepłym posiłku o godz. 14.30 – młodzież weźmie udział w forum, które ma służyć nakreśleniu przez młodych liderów parafialnych inicjatyw skierowanych do młodych w ich środowiskach.

O godz. 16.00 uczestnicy spotkania przejdą z kościołów stacyjnych na Plac Jana Pawła II przed katedrę, gdzie odbędzie się czuwanie modlitewne. Punktem kulminacyjnym będzie Eucharystia w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Kazimierza Gurdy.

Zapisy na IV DDM odbywają u dekanalnych duszpasterzy oraz w kościołach stacyjnych. Zgłoszenia są przyjmowane do 5 października. Więcej informacji szczegółowych można znaleźć na stronie www.mlodzi.kielcelive.pl

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.