Kielce – męski różaniec na ulicach miasta
05 stycznia 2025 | 18:00 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ
Prawie dwustu uczestników przeszło w sobotę ulicami Kielc w Męskim Różańcu, dając świadectwo wiary i przywiązania do modlitwy różańcowej. Trasa modlitewnego przemarszu prowadziła z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny do parafii bł. Jerzego Matulewicza na osiedlu Ślichowice.
Wydarzenie poprzedziła Msza św., której przewodniczył ks. dziekan Grzegorz Kuta, a medytację o Matce Bożej Fatimskiej powiedział ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. Opiekunem duchowym naszego Męskiego Różańca jest bp Andrzej Kaleta.
Po Mszy św. wyruszyła męska procesja różańcowa, z księżmi proboszczami, ks. Marianem Fatygą i ks. Bogdanem Pękackim.
Pełnomocnik kard. Dziwisza ws. oskarżeń: celowe działanie defamacyjne wymierzone w osobę Kardynała
Męski Różaniec zawsze odbywa się w pierwszą sobotę miesiąca i rozpoczyna się w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Uczestnicy, którzy przyjeżdżają z różnych stron diecezji, przeszli już różne różańcowe trasy: do parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach, do parafii św. Wincentego Pallottiego. Niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej modlą się na różańcu różnych intencjach: wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, za miasto i jego mieszkańców oraz za parafię, do których aktualnie zmierza procesja.
Organizatorami wydarzenia byli tym razem: Wojownicy Maryi, Domowy Kościół, Rycerze św. Jana Pawła II, Rycerze Kolumba oraz wspomniane dwie parafie.
Kolejny Męski Różaniec odbędzie się w sobotę, 1 lutego. W drodze do katedry uczestnicy przejdą m.in. ulicą Żelazną i Sienkiewicza – głównym deptakiem miasta.
Życzeniem organizatorów jest, aby Męski Różaniec w Roku Jubileuszowym zaszczepiać w innych dekanatach diecezji kieleckiej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.