Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: Msza św. w intencji chorego biskupa seniora Kazimierza Ryczana

10.09.2017 , dziar, Kielce, 10-09-2017 Ⓒ ℗

Jutro, 11 września, przypada 24. rocznica ingresu bp. Kazimierza Ryczana do kieleckiej bazyliki. Chory biskup senior nie będzie po raz pierwszy w niej uczestniczył ze względu na przewlekłą chorobę i pobyt w szpitalu, natomiast kapłani pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego i wierni zgromadzą się dzisiaj na Mszy św. w intencji chorego bpa Ryczana.

Kielecka kuria za pośrednictwem komunikatu zaprasza na tę Eucharystię o godz. 18 oraz zachęca do modlitwy o polepszenie stanu zdrowia byłego ordynariusza kieleckiego.

Biskup senior Kazimierz Ryczan, diecezją kielecką kierował od 1993 do 2014 roku.

W 1993 przyjął święcenia biskupie. Ingres do katedry kieleckiej odbył się 11 września 1993 r. Nowy biskup kielecki przyjął zawołanie „W więzach wspólnoty”. Od 1997 r. jest profesorem nadzwyczajnym.

Był członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz przewodniczącym Rady Głównej Konferencji Episkopatu Polski do Spraw Społecznych Iustitia et Pax, a także Krajowym Duszpasterzem Ludzi Pracy.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.