Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: „Nazaret” po raz kolejny najlepszym liceum w regionie

11.01.2018 , dziar, Kielce, 11-01-2018 Ⓒ ℗

Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej, zwane popularnie „Nazaretem” – prowadzone przez siostry nazaretanki, podtrzymało najwyższą lokatę w regionie – jest na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim i na 14. miejscu kraju, w prestiżowym Rankingu Liceów Ogólnokształcących miesięcznika Perspektywy.

W Rankingu Techników na 98. miejscu znalazło się Technikum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. To najlepsze wyniki wśród szkół ze świętokrzyskiego.

Kielecki „Nazaret” odnotował niewielki spadek o 4 miejsca względem wyniku z ubiegłego roku. Technikum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim awansowało o 36 miejsc. Drugim świętokrzyskim liceum z najwyższą punktacją jest kieleckie II LO im. Śniadeckich, które uplasowało się na 95. miejscu.

Ranking Perspektyw jest uważany za najbardziej prestiżowy ranking w Polsce. Głównym kryterium w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. W tegorocznym rankingu uwzględniona została rekordowa liczba aż 52 olimpiad krajowych oraz 13 olimpiad międzynarodowych.

Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, wznowiło swą działalność 1 września 2004 r. Opiera się na bogatej tradycji i chlubnej historii szkoły nazaretańskiej, która na trwałe wpisała się w powojenne dzieje Kielc.
Współczesny „Nazaret” zapewnia uczniom wysoką jakość nauczania, wychowania i opieki, klimat życzliwości, profesjonalizm, bezpieczeństwo i dobrą organizację pracy. Jest także prowadzona formacja duchowa dla uczniów i rodziców.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.