Kielce: obchody Światowego Dnia Chorego
06 lutego 2010 | 10:06 | dziar Ⓒ Ⓟ
Chorzy, niepełnosprawni, ich rodziny, członkowie Caritas i duszpasterze spotkają się 11 lutego w Światowy Dzień Chorego w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach na Mszy św. w ich intencji oraz na agapie połączonej z inscenizacją teatralną i konferencją o duszpasterstwie ludzi chorych.
Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. bp Kazimierz Gurda. Zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, uczestnicy otrzymają także błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na wzór Lourdes. W domu parafialnym grupa teatralna z Piekoszowa przedstawi inscenizację „Dziś niebo się otwiera”, po której wszyscy zostaną zaproszeni na wspólny posiłek.
O godz. 14.30. przewidziana jest konferencja o problematyce dotyczącej środowiska osób chorych. Dr Maciej Bielecki, związany z placówkami Caritas, podejmie temat „Promocja zdrowego stylu życia”, a ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas kieleckiej scharakteryzuje duszpasterstwo osób chorych
i niepełnosprawnych w diecezji kieleckiej. Spotkanie w Dniu Chorego zakończy wspólnie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele Miłosierdzia Bożego.
Modlitwa środowiska chorych i niepełnosprawnych w diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego to już tradycja kilkunastu lat. Spotykają się tutaj m.in. członkowie wspólnoty Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, niewidomi i głuchoniemi ze swoimi kapłanami, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, także przyjezdni – podopieczni Caritas m.in. z Jędrzejowa, Miechowa. W przygotowanie tego spotkania angażują się klerycy Wyższego Seminarium Duchownego, wolontariusze Caritas, siostry zakonne.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Kielcach istnieje od 1982. Bp Ryczan podniósł ją do godności sanktuarium. Parafia liczy ok. 17 tys. wiernych. Posługują w niej Siostry Jezusa Miłosiernego. Przy parafii Caritas kielecka przygotowuje hospicjum stacjonarne.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.