Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: Ok. 100 członków Neokatechumenatu na spotkaniu z Benedyktem XVI w Czechach

29 września 2009 | 09:39 | dziar Ⓒ Ⓟ

Blisko 100 członków Drogi Neokatechumenalnej z diecezji kieleckiej wróciło nad ranem z Czech, gdzie wzięli udział w spotkaniu z Benedyktem XVI, podczas jego trzydniowej pielgrzymki.

W spotkaniu z Papieżem uczestniczyli ludzie z Neokatechumenatu z kilku parafii kieleckich oraz z Miechowa i Chmielnika, pod opieką duszpasterską prezbiterów wędrownych – ks. Adama Bujka z Kielc i ks. Mikosa Skurasa, z pochodzenia Greka.

W zdecydowanej większości w grupie byli ludzie młodzi, w tym młode rodziny – najmłodsza uczestniczka grupy to 6-miesięczna dziewczynka. Neokatechumenalna grupa z diecezji kieleckiej uczestniczyła w spotkaniu z Papieżem w Starej Boleslav.

– Papież mówił o świadectwie życia św. Wacława. Do ludzi młodych skierował słowa o szczególnym miejscu cierpienia w życiu człowieka, o powołaniu do cierpienia oraz o wartości rodziny. To były ogromnie ważne słowa” – mówią w rozmowie z KAI Lidia i Władysław Burzawa, uczestnicy spotkania. – „To dla nas bardzo istotne, bo owocem drogi neokatechumenalnej są wielodzietne rodziny” – dodaje Lidia Burzawa.

Podczas postojów w czasie podróży młodzież dawała tzw. „świadectwo ulicy” odnoszące się do tego, co Pan Bóg czyni i zmienia w ich życiu.

Pielgrzymi dotarli do Kielc nad ranem 29 września.

Benedykt XVI zakończył już trzydniową wizytę w Czechach. Airbus Czeskich Linii Lotniczych z papieżem na pokładzie odleciał 28 września z praskiego lotniska Ruzyne do Rzymu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.