Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Ubogich

14.11.2017 , dziar, Kielce, 14-11-2017 Ⓒ ℗

Msza św. pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn, spotkanie parafialnych kół Caritas i złożenie darów dla osób w potrzebie, wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, integracyjna agapa oraz tzw. Tytka Charytatywna, złożą się na organizowane po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Ubogich, które zaplanowano na niedzielę 19 listopada. Jest to odpowiedź Caritas kieleckiej na apel papieża Franciszka.

Franciszek zaproponował, by niedzielę przed uroczystością Chrystusa Króla obchodzić jako Światowy Dzień Ubogich. “Na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia chciałem ofiarować Kościołowi Światowy Dzień Ubogich, aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących” – napisał papież w orędziu na I Światowy Dzień Ubogich.

Kieleckie obchody odbędą się w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Żeromskiego 36 B w Kielcach, które prowadzi tamtejsze koło Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30. Zaplanowana jest Eucharystia w intencji ubogich pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka w kaplicy schroniska, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego, świadectwa i poczęstunek.

„Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały Parafialne Zespoły Caritas, które przygotują w darze osobom bezdomnym m.in. produkty spożywcze i ciasta jako wyraz solidarności i braterstwa z nimi” – informują organizatorzy.

„Pragniemy też włączyć się w ogólnopolską inicjatywę organizowaną z okazji Światowego Dnia Ubogich pt. „Tytka Charytatywna”, zaproponowaną przez Caritas Polska. Jej głównym celem jest zachęcenie wiernych do włączenia się w przygotowanie torby wypełnionej produktami spożywczymi oraz artykułami chemii gospodarczej. Mogą to uczynić osoby indywidualne, rodziny, grupy osób itd.” – zachęca ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas kieleckiej.

Takie torby (tytki) będą rozdawane w parafiach w Światowy Dzień Ubogich, następnie zabrane przez wiernych do domu, wypełniane darami i przyniesione do parafii, a potem przekazane potrzebującym w domach lub placówkach pomagającym ubogim.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.