Drukuj Powrót do artykułu

Kielce: przyznano Laury Wolontariatu

05 grudnia 2018 | 22:07 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ

Wolontariat Zespołu Szkół Plastycznych w Kielcach, Paulina Pietryka oraz Wolontariat św. Franciszka w Łopusznie – im w tym roku przypadł „Laur Wolontariatu”. Zostali nagrodzeni w środę 5 grudnia podczas Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu w przypadający wtedy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Organizatorami plebiscytu są: Diecezjalne Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz Wolontariat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Plebiscyt, organizowany w Kielcach po raz 13. ma na celu promowanie i pokazywanie osób, stowarzyszeń i instytucji, które bezinteresownie działają na rzecz drugiego człowieka. Organizatorzy podkreślali, że gala ma być świętem, a nie rywalizacją. Jak zauważył Maciej Ziernik z Regionalnego Centrum Wolontariatu – chodzi o różnorodność, o innowacyjność działań, o skuteczność w docieraniu do nowych osób.

Gratulacje najaktywniejszym i wyróżnionym wolontariuszom składali m.in. ks. Krzysztof Banasik – wicedyrektor Caritas kieleckiej i senator Krzysztof Słoń.

W tym roku kapituła przyznała także tytuły „Nadzieja wolontariatu”, które trafiły do Zuzanny Kusiak, Edyty Jurczak oraz Piotra Pisiewicza. Organizatorzy przyznali również tytuł „Miejsce przyjazne wolontariuszom”. Otrzymali je: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach. Natomiast „Animatorami wolontariatu” zostały Lidia Kieszkowska, Izabela Wrona oraz Joanna Jaworska.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.